::: START 

 

PATHMAN: 

ATMAN

1998-2003 2004-2008 2009 2011-2013 2014-2015 2016  2017-2024 MUZYKA

lipiec 1998r. 

po rozpadzie Teatru Dźwięku ATMAN Piotr Kolecki i Marek Leszczyński utworzyli grupę &D&G&, zapraszając do współpracy dwóch młodych muzyków: grającego na klarnecie Michała Nowaka oraz perkusistę Dominika Czwartka. Po kilku koncertach do grupy dołączył Wojt3k Kucharczyk - plastyk i twórca oryginalnej grupy Bębniarze z kraju Mołr, a formacja w tym składzie przyjęła nazwę pathMAN.

7-9.10.1999r. - Niemcy

 

 Berlin  - CLUB

 Greifswald - QUARKS

Berlin - SHRINE 
- specjalne podziękowaia dla Phila Freeborn'a 

Propozycja muzyczna i brzmieniowa oparta  na akustycznym instrumentarium: cymbały polskie, cymbały ukraińskie, tscheng, cytry, sitar, gitary akustyczne 12-strunowe oraz zabytkowa gitara dwugryfowa, drumbass, klarnet, flety, akordeon, polskie bębny ceramiczne, polski bęben strażacki z psim naciągiem, bębny z kraju Mołr, gongi, blachy ze stoczni gdańskiej, kantówki i teowniki, dzwonki indyjskie, sanza, angklung, procesor zoom, kazoo oraz drobne instrumenty perkusyjne i narzędzia muzyczne. W niewielkim stopniu, z pełną świadomością i kontrolą muzycy używają urządzeń elektronicznych.

Oryginalne rytmy, delikatne brzmienie instrumentów akustycznych, momentami przetwarzane elektroniczne budują coś, czego nie da się zaklasyfikować do określonej kategorii lub nurtu muzycznego. Muzyka grupy, prezentowana podczas kameralnych koncertów to ciągła emisja dźwięków, tworzących długi, około 70-minutowy utwór, w którym dynamika zmienia się od ciszy po łoskot, barwy od dźwięków lasu i łąki po zgiełk ulicy i hal fabrycznych, a nastrój od kontemplacji, poprzez jazzowy feeling do rockowego koncertu. Energię tak kreowanej muzyki w dużym stopniu tworzy publiczność, której zaangażowanie w odbiór zapętla się z muzykami, tworząc zamkniętą, "Miniaturową Przestrzeń".

 

ccdcd.concert - ta idea opiera się wszystkim współczesnym środkom, nośnikom informacji, reklamy, przekazu. Istnieje samosubstancjonalnie i bez ograniczoności. Nie na przeciw formułom prostej, otaczającej nas reguły. Jako dla nas okazja do bycia razem - bez możliwości wpływu na ten stan rzeczy.

28.10.1999r.        Poznań - Centrum Kultury Zamek - koncert inaugurujący Eklektyczny Salon Muzyczny


17.04.2000r.                Teatr Kana - Szczecin


18 września                                    Jesienne spotkania ze sztuką, , Inowłódz.


Terminus A Quo i pathMAN 

17.06.2001 - Rabka

andrew nixon - lira korbowa
wojtek kucharczyk - bebny  
asia kucharczyk -  perc.
janek kubek - tabla 
michal nowak - klarnet
marek leszczynski - cymbaly
piotr kolecki - gitary, drumbas
25.07.2003r.      Inowłódz -   Festiwal w Krajobrazie

To był ostatni koncert w tym składzie. W okresie 1998 - 2003 pathMAN (oprócz wyżej zilustrowanych) zagrał  kilkadziesiąt koncertów w różnych klubach w Polsce.

DYSKOGRAFIA

- dla MikMusic 

  • pathman "poza" -  zmiksowane przez Wojtka nagrania z koncertów z lat 1999 -2001 

- dla art&com HomeEditions 

  • CD "Kana" - live, koncert zarejestrowany w Teatrze Kana w Szczecinie
  • CD "Live - Rabka" 2001 -  zarejestrowany, wspólny koncert: Andrew Nixon, Janek Kubek, Joasia Kucharczyk i pathman
  • CD "Festiwal w Krajorazie - Inowłódz 2001" zarejestrowany, wspólny koncert le Plastique Mystification, EA, pathman

:::START